EN / TR   

İş görüşmesi için ne giyilir: takım elbise, gömlek, kravat ve ayakkabılar

“İlk izleniminiz gerçekten ne kadar önemli?” Dünya, bu fikre katılıp, eski olduğunu düşünen iki kategoriye ayrılmıştır.

Kesin olan bir şey var: önemli bir iş görüşmesi ile karşılaştığınızda etkilemek, kim olduğunuzu ve ne istediğinizi elde etmek için ne yapmak istediğinizi göstermek için sadece bir şansınız var.

İlk izlenim ve bu nedenle ortaya çıkma şekliniz veya bu anla yüzleşmeyi seçtiğiniz kıyafet, bir toplantının iyi (ya da değil) başarısında önemli bir rol oynar. İster üst düzey bir staj, isterse staj olsun, giydiğiniz kıyafetler sizin kartvizitinizdir ve sizinle ilgili bir şeyler söylerler.

Takım elbise bu durumun neresinde?Bir takım elbise her resmi görünümün temelidir, ancak ölçülecek bir takım elbise , en güvensiz kişiye bile ekstra bir güven dozu verecektir ve sizi bekleme odasındaki diğer insanlardan ayırt edecektir. Optimal bir uyum ile kişiselleştirilmiş bir elbise satın almak kesinlikle en iyi yatırımdır.

Merak ediyor olabilirsiniz: resmi bir röportaj için hangi elbiseyi seçmeliyim? Basit tutun: çentikli yakalı , gri veya mavi tonlarında tek düğmeli iki düğmeli bir takım . Çok yönlü, etkili ve ayık. Birden fazla mevsimde ve birden fazla hava koşulunda, dolayısıyla 240 ila 270 gram arasında kullanışlı olabilecek orta-koyu tonları ve kumaş ağırlığını seçin.

İyi kesilmiş bir ceket, doğru bir duruş, önemli bir psikolojik avantaj sağlamaya yardımcı olur. Bu yüzden, uygunluğa dikkat edin! Ceket, omuzları doğru şekilde yüceltmeli ve inceltmek için bele uymalıdır. Kolların doğru uzunlukta olduğundan emin olun: gömleğin manşeti bir santimetreden fazla olmamalıdır. ve pantolonun uzunluğuna dikkat edin , alt kısım en iyi ayakkabının üst kısmına dokunmalıdır.